OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Öykü Çocukevi
İlAnkara
İlçeYeni Mahalle
Adresiİnönü Mah. Yar-Sav Sitesi 1617. Cadde (Eski 3. Cadde) No:1O9 Batıkent / Ankara
Telefon03122518571
E-Postainfo@oykucocukevi.com
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

Neden Öykü Çocukevi?
 
 Öykü Çocukevi
 
‘’montesorri’’ ve ‘’reggio emilia’’eğitiminin uygulandığı bir  okuldur.
 
Öykü çocukevi okulöncesi kurumu olarak biz 9 yıldan bu yana 18 _30 aylık play grubumuza ve 3_4_5_ 6 yaş grubu çocuklar için   kendine güven ve yaratıcılık teşvik ediyoruz.
 
18_30 ay Çocuklar İçin Oyun Grubunda  Lider
 
Çocuk gelişim uzmanları tarafından tasarlanmış oyun programımız,
4 seviden oluşur. Her bir seviyede, çocuğun o dönemdeki gelişimini destekleyici aktiviteler sunulur.Programımızda, resim çalışmaları,oyun saatleri,spor etkinlikleri,müzik çalışmaları ile  duyusal keşif, sebep ve sonuç ilişkisi, ikili iletişim, motor planlama, hayali oyun canlandırma, dinleme ve dil becerileri geliştirmeye yönelik aktivitelerin kazandırılması hedeflenmiştir..Her seviye, çocuğunuzun zihinsel, sosyal ve fiziksel kabiliyetini geliştirici, temel ve katılımcı faaliyetlerden oluşur.
 
Ebeveynlere çocuklarının gelişim özeliklerinin bilgisi ve farkındalık hizmeti verilmektedir.
 
Erken Dönem Çocuk Gelişiminde Uzmanız
 
3_4_5_6 yaş Sınıflarımızda kullandığımız MEB paralel programlarımız

Öykü Çocukevi’ne özel bir programdır.
 
Bu programlar çocuğunuzun gelişimi için en iyi desteği vermek için titizlikle hazırlanmıştır.

Merak ve kendine güven duygusu gelişimini sanatsal ve bilimsel keşiflerle,oyunlarla ve daha nice aktivitelerle desteklenecektir.uygulanan KARAKTER EĞİTİMİ programı ile  çocuklarınızın sosyal ve duygusal yeteneklerinin gelişerek,ilerlemesine fayda sağlayacaktır.SCAMPER çalışmalarında yer aldıkları aktiviteler içerisinde işbirliğine yönelme,verilen DRAMA,ERKEN MÜZİK EĞİTİMİ,BALE DERSLERİ ile kişisel farkındalık gibi özelliklerini kullanırken,REGGİO EMİLİA VE MONTESORRİ eğitimlerinde,farklı bakış acılarına sahip,okulöncesinde gerekli olan eğitimi almış, iletişimsel yeteneklerini geliştiriyor olacaklar. Bunlarla birlikte, bağımsız ve grupla hareketi öğreten aktiveteler, önemli olarak nitelendirdiğimiz kişisel ve sosyal becerilerin ilerleyerek çocuğunuzun okul çağına sağlıklı bir şekilde hazırlanmasını sağlayacaktır. Ebeveynsiz yapılan bu programların ana amacı çocuğunuzun ileride yaşayacağı okul deneyiminin onun için daha yumuşak bir geçişe dönüşmesi ve belli temel yeteneklerin erken kazandırılmasıdır.Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.